30 Ekim 2010 Cumartesi

Talya'cımın Sevgili ÖğretmenleriÇekilen fotografları bilgisayarıma düzenlerken Talya dediki anne arkadaşlarla olan Cumhuriyet Balo resimlerimi koydun şimdi de öğretmenlerle olan resimlerimi koy dedi, bende ekliyorum.

Okulumuzun Müdür Sevgili Filiz Hn, Talya ona okul annesi diyor, ilk günden beri, sınıf öğretmeni Sevgili Elif Öğretmen, Elif öğretmen bize kuşum diyor anne biliyormusun diyor, Sevgili Azize öğretmeni yardım eden öğretmen diyor ona da, Sevgili Red teacher İngilizce öğretmeni, Sevgili Feray öğretmeni ona da güzel olan öğretmenlerimden diyor, ve de onu her sabah karşılayan ve her akşam yolculayan Sevgili Viktorya Hn.

Evde Talya bebekleriyle oynarken önce Viktorya Hn oluyor hoş geldiniz çoçuklar diyor sonra bir bakıyorsun Elif öğretmen oluyor ve bebeklerine şarkılar öğretiyor kitap okuyor, yazı yazmayı ve boya yapmayı öğretiyor, yemek zamanı geliyor ve Azize öğretmen devreye giriyor ardından Talya Red Teacher olup İngilice şarkılar öğretiyor bebeklerine, sonra ben okul annesiyim diyor Filiz Hn. oluyor, sonra da soruyor şimdi kim oldum anne biliyormusun diyor kim kızın diyorum? Feray öğretmen oldum diyor, okul oyunu bitincede tekrar Viktorya Hn. oluyor ve iyi akşamlar çoçuklar yarın görüşürüz diyor bebeklerine.

Bebeklerin isimleride de sınıfındaki bütün arkadaşları Eylül, Melek, Sarp, Burak, Bora, Ecesu, Nil, Sanem, Mehmetcan, Can, Eren Koray, Küzey, Defne, ve diğer arkadaşları henüz ben bile bilmiyorum, hepsinin isimlerini biliyor her gece Oğuz'la bana onların isimlerini yazdırıp ben bütün arkadaşlarımı çok seviyorum annecim yaşasın yarın yine okul var deyip mutlu birşekilde yatağa doğru gidiyor.

O mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz o yüzden tekrar öğretmenlerine teşekkür ediyoruz ki mutlu bir Talya yapıyorlar gün içinde ki akşam eve gelince bile devam ediyor okul hayatı.

87.Cumhuriyet Balo KutlamasıTalya'cım okuldaki ilk Cumhuriyet Balo Kutlaması yapıldı, uzun uzun yazmaktansa resimlere bakın ne kadar mutlu olduğunu nasıl eğlendiğini siz görün istedim.

Okulda şahane bir balo düzenlemişler, şarkılar, bayraklar, balonlar, slayt gösterisi bir de harika bir pasta kesmişler ama en önemlisi Talya Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili bir sürü şey öğrenmiş, Cumhuriyet şarkıları şiirlerine de ezberlemiş, her gece bize gösteriler sunuyor.

Tebrikler Talya'cım tebrikler Eyupoğlundaki öğretmenlerine ne güzel pırıl pırıl bir gençlik yetişiyor.

Herkezin Cumhuriyet bayramını kutluyorum, nice memleketimize güzel günler olsun inşallah.

My Tea Pal in Georgia/Amerika'daki Çay Arkadaşım


Birkaç zaman önce tesadüf eseri bulduğum "teawithfriends.blogspot.com" by
Angela McRae izlemeyi başladım mütiş güzel ve de son derece profesyonel bir şekilde çay uzmanı ve sevdalısı olarak inanılmaz güzel bir blog hazırlamış.

Kendisine Türk Çayı göndermek istediğimi söyleyen bir email attım o da çok menun olacağı söyleyip bizim arkdaşlığımız başladı. Türk çayın nasıl demleniceğini, ne kadar çay ne kadar su vs konulacak bir mail attım kendisine ayrıca kullanılması gereken demlikler için de resimler ekledim.

27 Ekim 2010 Çarşamba günü kendi blog'una tadını, kokusunu, nasıl demlediğini vede deneyimlerini içeren yazısını koymuş birde Talya'cımla beraber bir resmimizi eklemiş.

İnsanın içinde arkadaşlık etmek isteği varsa, yeni bir şeyler öğrenmek ve denemek isteği varsa ister yan komşun olsun isterse dünyanın öbür üçü dediğimiz Amerika olsun her zaman güzel vede zor bulunan dostluk hikayesi bulunur hele yanında güzel bir de demli çay olursa o arkadaşlık keyfin de güzeliği bir başka olur.

Yeni Çay arkadaşım sevgili Angela McRae burdan teşekkür etmek isterim o güzel yazısı için.

Dear Angela,

I just wrote our tea pal friendship story how it began, and how wonderful you posted your blog story experiencing in a professionaly way about brewing Turkish tea, and how hard it is to find a person who would like to enjoy a friendship, experience new stuff, taste new stuff even to write about it, its actually funny to find friends now-a-days even if its your next door neighbour or a very far far land in America it is always good to know there is a person who enjoys all this especially would a good cup of tea next to it, so thank you Angela for all this.

(Picture taken from Angela blog banner), (resim Angela'nın blog başlığından).