30 Ekim 2010 Cumartesi

My Tea Pal in Georgia/Amerika'daki Çay Arkadaşım


Birkaç zaman önce tesadüf eseri bulduğum "teawithfriends.blogspot.com" by
Angela McRae izlemeyi başladım mütiş güzel ve de son derece profesyonel bir şekilde çay uzmanı ve sevdalısı olarak inanılmaz güzel bir blog hazırlamış.

Kendisine Türk Çayı göndermek istediğimi söyleyen bir email attım o da çok menun olacağı söyleyip bizim arkdaşlığımız başladı. Türk çayın nasıl demleniceğini, ne kadar çay ne kadar su vs konulacak bir mail attım kendisine ayrıca kullanılması gereken demlikler için de resimler ekledim.

27 Ekim 2010 Çarşamba günü kendi blog'una tadını, kokusunu, nasıl demlediğini vede deneyimlerini içeren yazısını koymuş birde Talya'cımla beraber bir resmimizi eklemiş.

İnsanın içinde arkadaşlık etmek isteği varsa, yeni bir şeyler öğrenmek ve denemek isteği varsa ister yan komşun olsun isterse dünyanın öbür üçü dediğimiz Amerika olsun her zaman güzel vede zor bulunan dostluk hikayesi bulunur hele yanında güzel bir de demli çay olursa o arkadaşlık keyfin de güzeliği bir başka olur.

Yeni Çay arkadaşım sevgili Angela McRae burdan teşekkür etmek isterim o güzel yazısı için.

Dear Angela,

I just wrote our tea pal friendship story how it began, and how wonderful you posted your blog story experiencing in a professionaly way about brewing Turkish tea, and how hard it is to find a person who would like to enjoy a friendship, experience new stuff, taste new stuff even to write about it, its actually funny to find friends now-a-days even if its your next door neighbour or a very far far land in America it is always good to know there is a person who enjoys all this especially would a good cup of tea next to it, so thank you Angela for all this.

(Picture taken from Angela blog banner), (resim Angela'nın blog başlığından).

Hiç yorum yok: