8 Aralık 2010 Çarşamba

Canım Annecim This Is For You


Bugun annemin çok canı sıkkındı, nedeni belli, dedim ölüm yıldönümüydü ve her sene bu zamanlar annemin mutfağında helva kokusu olur, bugün de öyleyidi herhalde ama ben hasta evde olduğum için o kokuyu alamadım, ama canım annecim ben ona gitmem gerekirken o bana geldi, beni yanlız bırakmadı ve bana bakmak için yanıma geldi ve gelirken dedem için yapmış olduğu o güzel mis gibi kokan helvadan da getirdi.

Niye bu kadar moralin bozuk neden bu kadar üzgünsün annecim bu sefer başka üzgünsün diye sorunca ki keşke sormasaydım, Karin çok özledim annemi ve babamı bu sene çok koydu deyince tahim ediliceği gibi salonumun ortasında küçük çaplı bir göl oluşdu ikimizin ağlamasından, bende o hızla gidip giyindim ve doğru Beyaz Fırından annemin sevdiği mor ve pembe macaron'lardan alıp hemen bir çay demledim ikimizinde bu mor ve pembe macaron'lara ihtiyaçımız vardı.

Yinede insanın ailesinin yerini ne pembe, ne mor nede macaron tutar ama en azından biraz pembe ve mor renklerin etkisi üzerimizde olur diye annecime hazırladım.

Ellerine sağlık annecim ne güzel yapmışsın helvayı,  Dedecim de nur içinde yatsın, Allah sana ve babama uzun ömürler versin hiç başımdan eksik olmayın.