30 Kasım 2010 Salı

Bugünki Çalışmamız Saç Bandı "Taç" / Todays Workshop "Jewel" Bands (Alice Bands)Bunlardan hangisi hazır olarak satın alınmış?  Which ones are bought ready-made?Evet bildiniz Accessorize'dan satın alındı ve çok da ucuza alınmadı.  Your write its these three, bought from Accessorize and not so cheap my freind.

Şimdi bizim minnoş günde en az 5 kere "takı" (Talya 1 yaşından beri bu taçlara meraklı ve sürekli kafasında sadece uyurken yok ve adı da "Takı" olarak söyler yani prenselerin takısıymış) değiştirdiği için demek ki 1 yaşından beri de takdığına göre bizim Talya'nın eğitim massraflarının yarısı da taç'lara ayyy pardon takı'lara gidyor o yüzden artık ev yapımı takılara geçdik.

Talya just loves Alice bands, since she was 1 years old she wears them all the time, in school, at home I mean everywhere, and she changes them during the day at least five times, the only time she's not wearing it is I think during her sleeping hours.  The funny story is that she does not call them Alice bands she calls them "jewel" as in jewelry, if you ask why she says that its the crown jewelry of the princess, so we dont argue and we call it "jewel"

Yani boş taç al, üstüne kurdele geçir ve süsle yandan, ortadan, bir orta iki yan, iki yan, tek yan şeklinde ama artık kurdeleli olanlardan anne çok oldu değişik takı yap deyince aklıma bu geldi.

We bought and made lots of alice bands sorry "jewel" but she wants new designs so please follow the instructions for my new design of hand jewels

Gerekli Malzemeler;  What You Need;

1. Doğum Günü parti malzemelerdeki plastik taç
1. Plastic B-day bands from partylands
2. Yapıcanız renkine göre oje veya boya
2. Nailpolish or plastic colaring according to your colar choice
3. Oje ise oje kurutucu boya ise vernik
3. Varnish for plastic colaring or nailpolish dryer nailpolish
4. Kendinden yapışkan süslü taşlar veya yapıştırıcı, ojenin renkinde tercihen
4. Diamonds or beads which self stick or glue according to your nailpolish colar
5. Bii de sevdiğiniz müzik
5. Also your favourite music


Yapılış çok kolay, önce plastik taçın üstündeki B-day yazısı çıkıcak, sonra oje ile iki kat boyanıcak, iki dakkika kurudukdan sonra oje kurutucu sürülücek ve taşlarla istenildiği gibi yapıştırılıp süslenecek en son 24 saat kuruması daha iyi oluyor ve kokuda kalmamış oluyor.

Firts of all take-out the b-day card from the plastic band, paint with nailpolish in two coats, wait until 2 minutes before applying the nailpolisher dryer and then glue on or stick the beads or diamonds as wished, dry until 24 hours, its better as the smell fades away too.İşte size uçuz renk renk yapılan taç'lar aman takılarrrr. Walla cheap fun Alice bands whoops "jewel" bands.İşte yeni workshop'ın ilk göüntüleri yılbaşı ile ilgili. My next workshop materails it will be regarding Christmas yeeee!!!!!!

Hiç yorum yok: